Kol kası nasıl yapılır ? Sporty spor merkezi dikmen

Sporty-Mustafa-Güler-1000x600

Kol kası nasıl yapılır ? Kol kası yapmanın püf noktaları nelerdir ? Kol kası yaparken yapılan hatalar nelerdir ? Neden kollarınızı büyütemiyorsunuz ? Kol kası kuvvetlendirme yöntemleri nelerdir ? Pazu nasıl gelişir ? Pazu nasıl kuvvetlenir ? Pazu nasıl büyür ? Pazu geliştirme yöntemleri , pazu kuvvetlendirme metodları , pazu gelişimi için beslenme önerileri , kol kası geliştirmek için 3 neden , dağ gibi Biceps yapma programı , tek hareketle dağ gibi Biceps’ler , damarlı kol kasları nasıl yapılır ? Kol kası yapmak için steroid kullanımı zorunlumudur ? Yağsız ve iri kol kası yapmanın en kolay yolu , kolların güçlenmesi için egzersizler , en iyi kol kası antrenman programı , en etkili kol kası antrenman programı , en hızlı kol kası geliştirme programı , kol kası egzersizleri nelerdir ? Sadece kol kası çalışmak doğrumudur ? Kol kasının gelişmesi ve faydaları nelerdir ? Kollarını büyütmeyenlerin ortak problemleri nelerdir ? Dikmende vücut geliştirme salonlarında en iyi kol kası programı yazan antrenörler kimlerdir ? Sokulluda kol kası yapmak için en uygun spor salonu hangisidir ? Dikmen fitness salonları , dikmen spor merkezleri , Sokullu fitness salonları , sokullu fitness merkezleri , Sokullu spor merkezleri , Öveçler spor salonları , Öveçler spor merkezleri , Öveçler pilates salonları , Öveçler pilates merkezleri , dikmen pilates salonları , dikmen pilates merkezleri , Ankara pilates salonları , Ankara pilates merkezleri.

Gençler arasında hangimizin kolları daha büyük muhabbeti oldukça fazla yapılır.Her genç bu muhabbete ortak olup söz sahibi olmak için , belirli dönemlerde kollarını büyütmek amacı spor salonlarına kayıt olur.Spor salonlarına kayıt olarak kollarını büyüteceğini düşünen gençlerimiz , herşeyin o ilk adımla başlayamayacağını bir aylık bir sürenin sonunda anlar.kol kası büyütmek hiç de kolay bir iş değildir.Genellikle acemi sporcular ne kadar Barbell yaparlarsa kolları o kadar büyür zannederler.Barbell yapmak tabiki Biceps’lerimizin alt başını çalıştırmak ve geliştirmek için ,  en etkili hareketlerden birisidir.Haddinden fazla Barbell curl hareketi yapan acemi sporcuların kollarını büyütmesi imkansızdır.Fazla fazla Barbell curl yapan acemi sporcuların alt pazu başlarında definasyon durumu gerçekleşeceğinden , dağ gibi Biceps gelişimi bu arkadaşlar için hayal olur.

Kollarınızı büyütebilmenin en iyi yolu ilk etapta bulking yapmaktır.Bulking yapmak denilince ağır kilo az tekrarlar ile yapılan çalışmalar akla gelir.Bu çalışmaları başarı ile sürdürebilmenin en temel ilkesi beslenmedir.Karbonhidrat ve protein bakımından yüksek gıdalar bulking dönemi beslenmesi için , önem teşkil eder.Bulking beslenme alışkanlığına sahip olan bir acemi sporcu , antrenman bakımından da her türlü donanıma sahip bir antrenman programı uygulamalıdır.Biceps’lerinin aynı bölgesini ve noktasını çalıştırmaktan uzak kalmalı , her harekette Biceps’lerinin farklı bölgelerini çalıştırmalıdır.Bicep ne kadar önemli ise Triceps’de en az o kadar önemlidir.Triceps programları da yine aynı şekilde farklı bölgelere ve noktalara vurgu yapan egzersizlerden oluşmalıdır.Programa başlamadan önce , egzersiz kartının oluşumu sırasında ilk bakılması gereken unsurun , kol kasının genişliği unsuru olduğu unutulmamalıdır.Kol genişliği 26 -30 santimetre arasında olan acemi sporcuların , kol kaslarını haftada bir gün çalışmaları oldukça uygundur.Bu özelliklere sahip acemi sporcuların kollarını haftada 2 gün çalıştırmaları yanlış olur.Belirli bir alt yapı ve ölçü kazanımı sağlandıktan sonra haftada iki gün kol kası çalışılabilir.

Dikmen spor merkezleri’ndeki durum , yazımızın başında açıkladığımız gibidir.Çoğu kol kaslarını büyütmeyen acemi sporcuların programlarına bakın , haftada üç gün kol kası çalışan sporculara rastlayacaksınız.Bu durumdan kurtulup hayalinizdeki kol kaslarınıza sahip olmak istiyorsanız , sporty yaşam koçu mustafa güler ‘in kol antrenman programlarını deneyebilirsiniz.Sporty yaşam koçu mustafa güler’in , kollarını büyütemediği sporcusu yoktur.Tavsiyeler mustafa güler’in bu konuda ne kadar usta ve bilgili olduğunu gösteriyor.

Etiket

Belki bunlar dikkatinizi çekebilir...

0 Yorum “Kol kası nasıl yapılır ? Sporty spor merkezi dikmen”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir